آموزش, ارز دیجیتال

دور زدن تحریمهای ارز دیجیتال

دور زدن تحریمهای ارز دیجیتال

این روزها اخبار نگران کننده و متناقض بسیاری ذهن تریدرها و فعالان بازار ارز دیجیتال در ایران را نا آرام کرده است که آیا در صورت تحریم ایران میتوان در این بازار فعالیت نمود؟

یا اینکه چگونه میتوانیم از موجودی حسابمان در برابر مسدود شدن محافظت کنیم؟ قبل از پاسخ به این پرسش ها و برنامه های صرافی آسا آکادمی برای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا، بهتر است بگویم چگونه تحریم هایی که برنامه ریزی شده است قرار است اجرایی شود.

تحریم هایی که بر علیه ایران اجرا خواهد شد:

مسدود سازی تتر USDT

مسدود سازی تتر USDT

ارز دیجیتال تتر چیست؟

شرکت استیبل کوین تتر که در هنگ کنگ مستقر است، این کوین را برخلاف سایر ارزهای دیجیتال با پشتوانه دلار آمریکا ساخته است و مدعی شده اند که به ازای هر واحد تتر، یک دلار در صندوق شرکت نگهداری می‌کنند. موضوعی که تا کنون رسما به اثبات نرسیده و حرف و حدیث‌های فراوانی از قبیل پوچی این ادعا نیز وجود دارد.

مشکل از جایی برای ما ایرانی ها شروع می‌شود که این دارایی دیجیتال، بر خلاف ارزهای دیجیتال دیگر متمرکز است و از بستر بلاکچین صرفا برای انتقال کمک می‌گیرد. در اسمارت کانترکت این ارز، قابلیت مسدود کردن وجود دارد و تا کنون 500 آدرس تتر در شبکه‌ی اتریوم مسدود شده‌اند. که به خوبی روشن میشود که این امر به راحتی برای مدیران شرکت تتر امکان پذیر است.

ممنوعیت معامله برای ایرانی ها در صرافی های جهانی

ممنوعیت معامله برای ایرانی ها

چرا ممنوعیت معامله برای ایرانی ها وجود دارد؟

اگر چه این ممنوعیت اتفاق جدید و تازه ای نیست و تا جایی پیش رفته است که صرافی جهانی بدون مجوزی مانند Gate نیز از آن تبعیت میکند، در مقابل، راهکار دور زدن آن در ایران مرسوم و در نزد برخی تریدرها مرسوم شده است. اما بعید نیست هر لحظه هویت ایرانی های آن فاش شود و برای همیشه دارایی شان بلوکه شود. با این حال این بار زمزمه هایی وجود دارد که برای فعالیت کاربران و اعمال شدید و کارآمد تحریم ها، دسترسی به مکان برای هر معامله گر به صورت مستمر در صرافی های جهانی الزامی شود که دیگر هیچ راهی برای تریدرهای ایرانی برای معامله در  باقی نمیماند.

مسدود سازی ولتهای کاربران ایرانی

مسدود سازی ولتها

از دیگر اقدامات برای جلوگیری از ورود ایرانیها به این بازار مسدود سازی کیف پولهایی است که آی پی های ایرانی آنها شناسایی شده یا اینکه با کاربران ایرانی ارتباط دارند. بعید نیست این برنامه نیز ظرف چند ماه آینده اعمال شود.

اما صرافی آسا آکادمی برای محافظت از دارایی های کاربران ایرانی و مقابله با هر نوع تحریمی برنامه های متنوعی به زودی اجرایی خواهد نمود، که به ترتیب عبارت اند از:

راهکار صرافی آسا آکادمی برای مقابله با تحریم کاربران ایرانی :

دور زدن تحریم های ارز دیجیتال:

1- بازار دای DAI

بازار دای DAI

بازار دای DAI

دای یک استیبل کوین معادل تتر است که به صورت غیر متمرکز ایجاد شده و هیچ شرکت و دولتی نمیتواند آن را مسدود نماید. اگر چه قیمت تمام شده آن در ایران کمی بالاتر از تتر است، اما در آینده با حجم معاملات بالا و عرضه و تقاضا در بازار ایران به قیمت تتر خواهد رسید. آسا آکادمی بزودی بزرگترین بازار معامله با دای را در سطح جهان راه اندازی خواهد نمود تا هیچ کاربری به خاطر تحریم داراییش مسدود نشود و با خیالی راحت به معامله بپردازد.

2- استفاده از شبکه لایتینگ در صرافی

استفاده از شبکه لایتینگ در صرافی

شبکه لایتینگ در صرافی

یکی از معضلات استفاده از شبکه بلاکچین، زمانبر بودن تراکنش ها و پرداخت کارمزد برای آن است. بعلاوه نقل و انتقال ها در این شبکه قابل رصد و پیگیری است که زنگ خطری در آینده برای کاربران ایرانی است.

شبکه پرداخت دیگری با نام لایتینگ وجود دارد که با نام شبکه لایتنیگ بیت کوین در بین تریدرها معروف شده است. از مهمترین قابلیت های این شبکه کارمزد صفر آن و سرعت بالا و عدم ثبت تراکنشها در بستر بلاکچین است که عدم ردیابی کاربر را تضمین مینماید.

آسا آکادمی هم اینک از این شبکه در مورد تمامی رمز ارزهای صرافی در داخل سایت استفاده نموده تا علاوه بر انتقال داخلی رایگان و آنی بین کاربران صرافی، امنیت کاربر ایرانی را حفظ، و تراکنش های بین آنها را خارج از شبکه بلاکچین انجام دهد.

برای مطالعه بیشتر در مورد تحریم ایران و دور زدن این تحریم ها می توانید در لینک های زیر آن را دنبال کنید.

رمز ارز، ابزار ایران برای درآمد و دور زدن تحریم ها

چگونه از رمزارزها برای دور زدن تحریم استفاده کنیم؟

در اینجا چند نکته اضافی برای استفاده از رمزارزها برای دور زدن تحریم آورده شده است:

* از صرافی های ایرانی معتبر استفاده کنید که دارای امنیت و شفافیت بالایی هستند.
* از کیف پول های غیرمتمرکز استفاده کنید که توسط هیچ نهاد مرکزی کنترل نمی شوند.
* از شبکه های پرداختی غیرمتمرکز استفاده کنید که تراکنش ها را به صورت ناشناس انجام می دهند.
* مراقب کلاهبرداری ها باشید. در هنگام معامله با رمزارزها، مراقب کلاهبرداری های احتمالی باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *